Statystyki odwiedzin  

Dzisiaj: 13
Wczoraj: 13
Poprzedni tydzień: 88
Poprzedni miesiąc: 567
Ogółem: 94547

Poland 88.9%Poland
United States 6.1%United States
United Kingdom 2.5%United Kingdom
Netherlands 0.5%Netherlands
Germany 0.3%Germany
   
 
   
   

Ogłoszenia Duszpasterskie Wszystkich Świętych 2018-11-01

1. Jutro Dzień Zaduszny. Msze Św. rano w Kaplicy Cmentarnej o godz. 6.30 i 7.30, a między Mszami wypominki; wieczorem w Kościele Parafialnym Msza Św. o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej wypominki z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
2. Jutro także I piątek miesiąca. Do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź Św. będzie tylko po południu, w godz. 16.00 do 17.00 Będzie także dodatkowa Msza ŚW. dla młodzieży o godz. 18.30 W ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
3. W I sobotę Msza Św. rano o godz. 7.00 W Kaplicy Cmentarnej wcześniej 15 minut przed Msza Św. będą wypominki. W Kaplicy na Św. Górze o godz. 8.00 będzie Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady. Po południu w Kościele Parafialnym o godz. 16.15 będzie Różaniec Św. z wypominkami, a potem Msza Św. za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.
4. W niedzielę po pierwszej Mszy Św. będzie zmiana tajemnic różańcowych, a po południu pół godziny przed Msza Św., czyli o godz. 15.30, będzie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami.
5. Zyskujmy odpusty dla naszych bliskich zmarłych przez nawiedzanie cmentarza i modlitwę za ich dusze.
6. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki za Zmarłych w dniu 3 listopada, czyli w najbliższą sobotę. Wyjazd o godz. 3.00 rano z Zalasowej, powrót ok. godz. 20.00 wieczorem - koszt 35 zł. Zapisy do jutra wieczorem u Przewodnika – P. Zdzisława Peca z Zalasowej: telefon 14 674 23 58.

(Info. www.szynwald.diecezja.tarnow.pl)


Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła 2018-10-21

1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli przeznaczone na renowację Świątyni. Składka -11 944 zł; ofiary w kopertach – 2 250 zł; dziękuję za bezpośrednie wpłaty na konto; stan naszego konta renowacyjnego wynosi na dzisiaj - 685 530 zł.
2. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Misyjna rozpoczynającą Tydzień Misyjny – modlimy się za misjonarzy - składka na misje. Bóg zapłać za ofiary i dary w naturze dla Seminarium OO. Redemptorystów w Tuchowie.
3. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

poniedz. - wsp. Św.Jana Pawła ll, papieża

4. Przyszła niedziela to Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła; na sumie o godz. 11.00 będzie śpiewała nasza parafialna scholka dziecięca.
5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad poświęcony szczególnej modlitwie za zmarłych. Zachęcamy do składania wypominków tradycyjnie będą to wypominki roczne i listopadowe /pomocnicze kartki są w przedsionku kościoła/.
6. Bóg zapłać za troskę o mogiły naszych zmarłych i o cmentarz. Bardzo proszę o segregację śmieci: do kontenera wrzucajmy tylko wypalone znicze szklane i plastikowe, doniczki bez ziemi i sztuczne kwiaty. Odpady naturalne, tj. suche wieńce, kwiaty czy trawa, składajmy obok kontenera - zostaną usunięte w odpowiednie miejsce. Ułatwi nam to usuwanie śmieci i zdecydowanie zmniejszy koszty. Bardzo o to prosimy /roczny koszt wywozu śmieci z cmentarza to ok. 10 000 zł/
7. Odszedł do wieczności śp. Marek Stępak - polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.
8. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 215 A – 229.
9. Parafia św. Jakuba w Tuchowie zaprasza wszystkie osoby uzależnione i ich rodziny na spotkanie modlitewne ku czci Św. Rity - patronki spraw trudnych. Spotkanie odbędzie się 25 października, czyli w czwartek, o godz. 18.00. Cykliczne takie spotkania będą w każdy 4 czwartek miesiąca w Kościele Św. Jakuba w Tuchowie. Tamtejszy wikariusz – Ks. Dariusz Grochola - serdecznie zaprasza.

(Info. www.szynwald.diecezja.tarnow.pl)


Ogłoszenia Duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła 2018-10-14

1. Przeżywamy Dzień Papieski. Młodzież po Mszach Św. zbiera drobne ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia - Bóg zapłać. Także wielkie dzięki za ofiary na składkę przeznaczone na renowację świątyni.
2. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

poniedz. - wsp. Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
wtorek - wsp. Św. Jadwigi Śląskiej
środa - wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
czwartek - Święto Św. Łukasza Ewangelisty - Dzień Służby Zdrowia
sobota - wsp. Św. Jana Kantego, kapłana

3. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny - składka
na misje. Będziemy gościć kleryków z Tuchowa, O. Diakon będzie głosił Słowo Boże. Tradycyjnie prosimy o dary w naturze dla Seminarium OO. Redemptorystów w Tuchowie. Panów, którzy zawsze zbierają te dary, prosimy o pomoc.
4. Odeszli do wieczności śp. Ludwika Hetman i śp. Władysław Stańczyk – polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.
5. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 207-215.
6. 16 października, we wtorek, przypada 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Msza Św. dziękczynna będzie w Tarnowskiej Katedrze o godz. 18.00, a później Chór Puellae Orantes wykona koncert TU ES PETRUS organizatorzy serdecznie zapraszają / plakat w przedsionku kościoła.
7. Wójt Gminy Skrzyszów zachęca mieszkańców w wieku 25 - 74 lata do udziału w bezpłatnych szkoleniach informatycznych w ramach projektu: Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Skrzyszów. Tematyka szkoleń jest bardzo różnorodna. Rekrutacja chętnych rozpoczyna się 15 października czyli od jutra. Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać w Urzędzie Gminy Skrzyszów, pokój nr 17 lub 18.

(Info. www.szynwald.diecezja.tarnow.pl)


Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła 2018-10-07

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

sobota - wsp. Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; jest to dzień zakończenia Objawień Fatimskich - różaniec fatimski będzie bez procesji w ramach Nabożeństwa Różańcowego.

2. Przyszła niedziela to tradycyjny Dzień Papieski - młodzież po Mszach Świętych będzie zbierać drobne ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia jako pomoc dla biednej uczącej się młodzieży.
3. W przyszłą Niedzielę będzie w Tarnowie Marsz dla Życia i Rodziny.
4. Składka z przyszłej niedzieli tradycyjnie przeznaczona będzie na renowację świątyni.
5. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni. Prosimy z nr-ów 197 -206.
6. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, informujemy ze za pobożne odmówienie różańca można zyskać odpust zupełny dla siebie czy kogoś bliskiego zmarłego – zachęcamy, aby taką intencję zawsze sobie zrobić na początku nabożeństwa.
7. Województwo Małopolskie realizuje projekt pod nazwą Małopolski Tele - Anioł z myślą o osobach starszych i chorych, które wymagają wsparcia ze strony innych osób. Szczegółowa informacja na ten temat jest zamieszczona na tablicy ogłoszeń przy parkingu.

(Info. www.szynwald.diecezja.tarnow.pl)

   
© "MIĘDZY NIEBEM A SZYNWAŁDEM" - Nieoficjalny serwis o Parafii N.M.P. Szkaplerznej w Szynwałdzie. Wszelkie prawa zastrzeżone 2010 - 2018