Statystyki odwiedzin  

Dzisiaj: 3
Wczoraj: 20
Poprzedni tydzień: 108
Poprzedni miesiąc: 938
Ogółem: 96378

Poland 85.8%Poland
United States 5.8%United States
United Kingdom 3.1%United Kingdom
Germany 1.5%Germany
Austria 0.8%Austria
   
 
   
   

Ogłoszenia Duszpasterskie. II Niedziela Zwykła 2019-01-20

1. ”Bóg zapłać” za ofiary z ubiegłej niedzieli przeznaczone na renowację świątyni i na ubezpieczenie Parafii. Składka wyniosła 12.945 zł; ofiary indywidualne w kopertach to 3.550 zł; dziękuję za bezpośrednie wpłaty na konto; stan naszego konta renowacyjnego to 115.935 zł. Informuję, że Parafia jest ubezpieczona od OC i NW w Firmie WARTA, a od wszelkich strat materialnych w Kościelnej Fundacji SECURITAS. Roczna składka wyniosła 4.100 zł.
2. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

poniedź. - wsp. Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
czwartek - wsp. Św. Franciszka Salezego, bpa i dra Kościoła.
piątek - Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
sobota - wsp. Św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

3. Jutro Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka - okazja do szczególnej modlitwy za naszych seniorów i do okazania im naszej wdzięczności.
4. Do piątku trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
5. W sobotę Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.
6. Przyszła niedziela to Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu oraz Światowy Dzień Chorych na Trąd.
7. ”Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 351 A - 359.
8. Wójt Gminy Skrzyszów zaprasza w przyszłą niedzielę, 27 stycznia, na IX Koncert Charytatywny, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc chorym dzieciom. Rozpoczęcie koncertu o godz. 18.00 w hali sportowej w Skrzyszowie. Wystąpią S.M.ROCK i zespół DŻEM. Bilety w cenie 35 zł są dostępne w bibliotekach i wybranych sklepach na terenie Gminy Skrzyszów, w Urzędzie Gminy i w TCI w Tarnowie, Rynek 7.
9. Ks. Jan Król - wikariusz z Woli Rzędzińskiej - organizuje w sierpniu dwutygodniową pielgrzymkę autokarową po Bałkanach z kilkudniowym pobytem w Medjugorie. Szczegółowa informacja jest na tablicy ogłoszeń.


Ogłoszenia Duszpasterskie. Niedziela Chrztu Pańskiego 2019-01-13

1. Dzisiaj kończy się Liturgiczny Okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna się okres zwykły w liturgii, który będzie trwał do Środy Popielcowej czyli do 6 marca. Tradycyjnie jednak jeszcze śpiewamy kolędy i radujemy się z Narodzenia Pana do Święta Matki Bożej Gromnicznej czyli do 2 lutego.
2. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

czwartek - wsp. Św. Antoniego, opata
sobota - wsp. Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

3. W czwartek będzie Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.
4. W piątek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
5. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, za wspólną modlitwę, za duszpasterskie zainteresowanie, za podwożenie i odwożenie. Dziękujemy także za wszelkie ofiary, które wykorzystujemy w różnych celach duszpasterskich, a także część na własne potrzeby. Naszą wdzięczność wyrażamy w modlitwie za całą wspólnotę i naszą gorliwą pracą duszpasterską.
7. ”Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 339- 350.
8. Proboszcz Tarnowskiej Katedry - Ks. Prałat Adam Nita - zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na Mszę Św. do Katedry w sobotę, 19 stycznia, o godz. 15.00. Po Mszy Św. będzie jeszcze Adoracja Najśw. Sakramentu, a potem spotkanie w Domu Parafialnym.
9. W przyszłą niedzielę, 20 stycznia, o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej odbędzie się Turniej Szachowy o Puchar Sołtysa Ładnej”. Organizatorzy serdecznie zapraszają wstęp wolny.


Ogłoszenia Duszpasterskie. Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli 2019-01-06

1. Po rannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
2. Po Mszy Św. tradycyjnie poświęcamy złoto, kadzidło, mirrę i kredę. Poświęconą kredą na drzwiach domów wypisujemy trzy litery K + M + B (imiona Trzech Króli-Kacpra, Melchiora, Baltazara) i obecny rok 2019.
3. Dzisiejsza Uroczystość to Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Wspieramy naszych tarnowskich misjonarzy.
4. Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszam dzisiaj na godz. 18.00 na śpiewanie kolęd przez nasze dzieci z parafialnej scholki dziecięcej. Szczególnie zapraszam kolędników misyjnych wraz z opiekunami.
5. W środę będzie w naszej Parafii Dzień Adoracji Dziękczynnej za łaski Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Początek o godz. 7.30 po rannej Mszy Św., a zakończenie to Błogosławieństwo i Msza Św. o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich na chwilę prywatnej modlitwy a szczególnie siostry i braci z Róż Różańcowych – wg. porządku na tablicy ogłoszeń (pół godz. adoracja wspólna, pół godź. adoracja cicha).
6. Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego kończąca Liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Składka z przyszłej niedzieli jako II w miesiącu będzie na renowację świątyni, ale część tej zbiórki przeznaczymy na Ubezpieczenie Parafii, aby już nie mnożyć składek.
7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. wieczornej, czyli na godz. 17.00 zapraszamy na plebanię na Spotkanie Opłatkowe Radę Duszpasterską, Parafialny Oddział Caritas Grupę Odnowy w Duchu Św., Scholkę Gregoriańską i Parafialny Zespół Synodalny - serdecznie zapraszam.
8. Odeszły do wieczności św. S. Helena Metyk i śp. Maria Giza zd. Siemek - polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.
9. ”Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 332 - 338A.


Ogłoszenia Duszpasterskie. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 2019-01-01

1. Jutro W liturgii wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Św. tylko w piątek: rano od godz. 6.30 w kościele i w kaplicy; po południu od godz. 16.00 W kościele. Nie będzie Mszy Św. dla młodzieży ze względu na kolędę. Do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
3. W sobotę W kaplicy na Św. Górze o godz. 8.00 będzie Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady, a po południu w kościele o godz. 16.15 będzie pierwszo-sobotni Różaniec wynagradzający Matce Bożej, a następnie Msza Św. za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Niedziela to Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Po każdej Mszy Św. będzie tradycyjne poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Rano po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych z racji I niedzieli miesiąca. Jest to Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci - składka jest przeznaczona na misje.
5. Wieczorem w niedzielę o godz. 18.00 będzie krótki koncert kolęd w wykonaniu naszej scholki dziecięcej, na który serdecznie zapraszamy a szczególnie koniecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które uczestniczyły w kolędzie misyjnej, wraz z opiekunami. Przy tej okazji bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie tych dzieci - zebrały ok. 14 000 zł ”Bóg zapłać.

   
© "MIĘDZY NIEBEM A SZYNWAŁDEM" - Nieoficjalny serwis o Parafii N.M.P. Szkaplerznej w Szynwałdzie. Wszelkie prawa zastrzeżone 2010 - 2018