Belarus 0.9%Belarus

Ogłoszenia Duszpasterskie. XIX Niedziela Zwykła 2019-08-11

1. "Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na renowację świątyni, a także na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
2. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

Środa - wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika,
Czwartek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP - porządek Mszy Św. niedzielny; w kaplicy i na sumie błogosławieństwo ziół i kwiatów,
Sobota - wspomnienie Św. Jacka, kapłana.

3. Pani Sołtys i Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają na Wiejskie Dożynki w czwartek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15 sierpnia. Na sumie będzie poświęcenie Wieńca Dożynkowego, a po Mszy Św. na parkingu powyżej kościoła będzie grill, poczęstunek i śpiewy kapeli Szynwałdzianie. Serdecznie zapraszamy.
4. Dożynki Gminne odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę w Łękawicy. Uroczysta Msza Św. Dożynkowa w niedzielę o godz. 13.00. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
5. Przypominamy o spotkaniu przed pielgrzymką w Parafii pw. Bł. Karoliny w Tarnowie dzisiaj o godz. 17.00. XXXVII Piesza Pielgrzymka Tarnowska rozpocznie się w sobotę, 17 sierpnia Mszą Św. na Placu Katedralnym w Tarnowie o godz. 6.30 rano. Będziemy łączyć się duchowo z uczestnikami. Dzień wcześniej, w piątek, w godz. 17.30 do 19.30 u Bł. Karoliny w Tarnowie uczestnicy składają bagaże; można jeszcze dopisać się do pielgrzymki. U nas zapisujemy chętnych na autobus na zakończenie pielgrzymki, czyli na Wejście Pielgrzymów na Jasną Górę w niedzielę, 25 sierpnia. Dla pielgrzymów koszt 10 zł, dla jadących w obie strony 45 zł.
6. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu Parafian z nr 95 - 97.
7. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.