Ogłoszenia Duszpasterskie. II Niedziela Zwykła 2019-01-20

1. ”Bóg zapłać” za ofiary z ubiegłej niedzieli przeznaczone na renowację świątyni i na ubezpieczenie Parafii. Składka wyniosła 12.945 zł; ofiary indywidualne w kopertach to 3.550 zł; dziękuję za bezpośrednie wpłaty na konto; stan naszego konta renowacyjnego to 115.935 zł. Informuję, że Parafia jest ubezpieczona od OC i NW w Firmie WARTA, a od wszelkich strat materialnych w Kościelnej Fundacji SECURITAS. Roczna składka wyniosła 4.100 zł.
2. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

poniedź. - wsp. Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
czwartek - wsp. Św. Franciszka Salezego, bpa i dra Kościoła.
piątek - Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
sobota - wsp. Św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

3. Jutro Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka - okazja do szczególnej modlitwy za naszych seniorów i do okazania im naszej wdzięczności.
4. Do piątku trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
5. W sobotę Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.
6. Przyszła niedziela to Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu oraz Światowy Dzień Chorych na Trąd.
7. ”Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 351 A - 359.
8. Wójt Gminy Skrzyszów zaprasza w przyszłą niedzielę, 27 stycznia, na IX Koncert Charytatywny, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc chorym dzieciom. Rozpoczęcie koncertu o godz. 18.00 w hali sportowej w Skrzyszowie. Wystąpią S.M.ROCK i zespół DŻEM. Bilety w cenie 35 zł są dostępne w bibliotekach i wybranych sklepach na terenie Gminy Skrzyszów, w Urzędzie Gminy i w TCI w Tarnowie, Rynek 7.
9. Ks. Jan Król - wikariusz z Woli Rzędzińskiej - organizuje w sierpniu dwutygodniową pielgrzymkę autokarową po Bałkanach z kilkudniowym pobytem w Medjugorie. Szczegółowa informacja jest na tablicy ogłoszeń.