Switzerland 1.1%Switzerland

Ogłoszenia Duszpasterskie. XXVIII Niedziela Zwykła 2019-10-13

1. Przeżywamy Dzień Papieski. Młodzież po Mszach Św. zbiera drobne ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia - "Bóg zapłać". Także wielkie podziękowanie za dzisiejsze ofiary na renowację świątyni.
2. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

Wtorek - wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła,
Środa - wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej,
Czwartek - wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
Piątek - Święto Św. Łukasza Ewangelisty - Dzień Służby Zdrowia.

3. W poniedziałek, przypada Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela - szczególna okazja do modlitwy za nauczycieli, wychowawców, pedagogów i katechetów - tak żyjących jak i zmarłych.
4. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny - składka na misje. Będziemy gościć kleryków z Tuchowa, tradycyjnie O. Redemptorysta będzie głosił Słowo Boże. Prosimy, jak co roku, o dary w naturze dla Seminarium OO. Redemptorystów w Tuchowie. Panów, którzy zawsze zbierają te dary, prosimy o pomoc.
5. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego, w sobotę 26 października, odbędzie się w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu XIX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Gdyby było wielu chętnych, pojedziemy autokarem. Zachęcam do zapisywania się.
6. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu Parafian z nr 166A – 171.
7. Odeszli do wieczności śp. Krzysztof Brudny , śp. Stefania Galus i Czesław Kołodziej (pogrzeb jutro o godz. 15.00) - polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.
8. Wikariusz z Woli Rzędzińskiej - Ks. Jan Król - organizuje w przyszłym roku w wakacje Pielgrzymkę do Medjugorie. Gdyby ktoś był chętny i już dziś planował sobie urlop na przyszły rok to zachęcamy do wzięcia udziału. Informacja szczegółowa na ten temat jest na tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach.
9. W przedsionku kościoła dostępny jest najnowszy numer kwartalnika "Echo Gminy", w którym znajdziemy artykuły dotyczące m.in. naszej parafii.
10. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.