Statystyki odwiedzin  

Dzisiaj: 8
Wczoraj: 29
Poprzedni tydzień: 83
Poprzedni miesiąc: 92
Ogółem: 102378

Poland 85.3%Poland
United States 8.9%United States
United Kingdom 2.2%United Kingdom
Switzerland 1.1%Switzerland
Austria 1.1%Austria
   
 
   
   

ksmKatolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Pierwsze Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Szynwałdzie powstało przed rokiem 1920. Na przestrzeni lat zmieniało się zaangażowanie młodzieży działających w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, czy to też innych grupach i organizacjach działających przy parafii. W chwili obecnej Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Szynwałdzie liczy obecnie około 15 członków spotykających się razem w piątki po mszy Św. wieczornej w świetlicy na plebanii. W swojej działalności stara się stworzyć miejsce zarówno na główny cel: zbliżać młodych ludzi do Pana Boga i ugruntowywać ich ciągle rozwijającą się wiarę, jak również poruszyć inne, bardziej przyziemnie tematy bezpośrednio ich dotykające. KSM angażuje się w organizację szeregu imprez parafialnych, takich chociażby jak: Piknik Muzyczny "Stacja NIEBO" oraz Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd. Wówczas przy ogromie obowiązków i prac związanych z przygotowaniem tych spotkań do pomocy zapraszani są młodzi spoza grup działających na co dzień przy parafii, którzy podejmują się trudu dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. KSM bierze udział i organizuje wyjazdy dla młodych z naszej parafii w czasie ferii letnich i zimowych. Także i wtedy osoby spoza mogą wziąć udział w wyjeździe. Fundusze na ten cel młodzież czerpie ze sprzedaży wykonywanych przez siebie ozdób świątecznych.

KSM jest miejscem i wspólnotą zarazem dla wszystkich, którzy wciąż poszukują sensu wiary w Zmartwychwstałego Pana i samych siebie. A zatem, jeżeli jest się młodym i chce się żyć w zgodzie z chrześcijańskimi wartościami warto rozważyć dołączenie do tej wspólnoty. Strona internetowa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej www.ksm.diecezja.tarnow.pl ›› (Informacja: www.szynwald.diecezja.tarnow.pl, 2014-07-08) 

   
© "MIĘDZY NIEBEM A SZYNWAŁDEM" - Nieoficjalny serwis o Parafii N.M.P. Szkaplerznej w Szynwałdzie. Wszelkie prawa zastrzeżone 2010 - 2018