Poland 85%Poland
France 0.6%France

ksmKatolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Pierwsze Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Szynwałdzie powstało przed rokiem 1920. Na przestrzeni lat zmieniało się zaangażowanie młodzieży działających w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, czy to też innych grupach i organizacjach działających przy parafii. W chwili obecnej Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Szynwałdzie liczy obecnie około 15 członków spotykających się razem w piątki po mszy Św. wieczornej w świetlicy na plebanii. W swojej działalności stara się stworzyć miejsce zarówno na główny cel: zbliżać młodych ludzi do Pana Boga i ugruntowywać ich ciągle rozwijającą się wiarę, jak również poruszyć inne, bardziej przyziemnie tematy bezpośrednio ich dotykające. KSM angażuje się w organizację szeregu imprez parafialnych, takich chociażby jak: Piknik Muzyczny "Stacja NIEBO" oraz Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd. Wówczas przy ogromie obowiązków i prac związanych z przygotowaniem tych spotkań do pomocy zapraszani są młodzi spoza grup działających na co dzień przy parafii, którzy podejmują się trudu dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. KSM bierze udział i organizuje wyjazdy dla młodych z naszej parafii w czasie ferii letnich i zimowych. Także i wtedy osoby spoza mogą wziąć udział w wyjeździe. Fundusze na ten cel młodzież czerpie ze sprzedaży wykonywanych przez siebie ozdób świątecznych.

KSM jest miejscem i wspólnotą zarazem dla wszystkich, którzy wciąż poszukują sensu wiary w Zmartwychwstałego Pana i samych siebie. A zatem, jeżeli jest się młodym i chce się żyć w zgodzie z chrześcijańskimi wartościami warto rozważyć dołączenie do tej wspólnoty. Strona internetowa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej www.ksm.diecezja.tarnow.pl ›› (Informacja: www.szynwald.diecezja.tarnow.pl, 2014-07-08)